Våra medlemmar 2019

Vill du bli medlem kostar det 600 kr/år – bg: 5138-3552

AB Ramsele snickeri 0623-10277 Näsåkersvägen 50 88040 Ramsele ramsele.snickeri@telia.com
Backlunds handel ( Ica Ramsele) Daniel Backlund 070-6003235 Storgatan 7 88040 Ramsele daniel.x.backlund@nara.ica.se
Bengt Isakssons bygg Bengt Isaksson 0623-10150 Sollefteåvägen 64 88040 Ramsele bengtisaksson.bygg@telia.com
BR Edmo Erik & Martin 070-2139580 Ovanmo 148 88040 Ramsele erik@bredmo.se
Brorssons Åkeri AB 0623-104 50 Strömsundsvägen 7 88040 Ramsele brorssons.akeri@telia.com
Byda AB ( OK) Mats Dalbom 0623-10276 Storgatan 3 88040 Ramsele byda@telia.com
Bysses Bergsprängning AB Ove Byström 0623-108 79 Sågbacken 10 88040 Ramsele bysses.bergsprangning@hotmail.com
Dennis & Benny Com Ab Dennis Tjernberg 070-3788288 Forsnäs 104 88040 Ramsele dennis.tjarnberg@dbcomab.se
Donalds Transport Donald Siden 070-4331500 Vallen 304 88040 Ramsele
Edsele Livs ( Ica Edsele) Jessica & Mattias 0623-20006 Ödsgårdsvägen 4 88041 Ramsele mattias.eriksson@nara.ica.se
Edselemacken ek för 070-3302889 Box 139 88041 Edsele edselemacken@live.com
Edsele Skog och hjort Roger Edsén 0623-203 36 Utanede 110 880 41 Edsele edsen.skog@telia.com
Edsele Såg AB Sören & Kenneth 0623-20370 Ramneå 118 88041 Edsele info@edselesag.se
Flying Timber Larz Hansson 073-0525589 Ramneå 105 88041 Edsele larzhansson@hotmail.com
Höglands Såg och hyvleri Gamla riksvägen 52 89151 Örnsköldsvik leif@hoglandssagen.se
Hörnqvist el Göran Hörnqvist 0623-10486 Storgatan 44 88040 Ramsele helab@outlook.com
Laxvik Måleri o terapi AB Thomas Laxvik 0623-20400 Ramneå 152 88041 Edsele thomas.laxvik@yahoo.se
LEwas Ewa Näslund 072-7319208 Krångvägen 2 88040 Ramsele ewanaslundkontakt@gmail.com
Magnussons Transporter Lars-Olov magnusson 070-6513812 Tegelbruksvägen 18 89155 Arnäsvall pernilla@magnussonstransport.se
Medb. Kooperativet Edsele Hanna Barklund 076-1602570 Box 39 88040 Edsele edselefriskola@hotmail.com
MKM Ekonomi 0623-74 49 30 Storgatan 10 88040 Ramsele marie.gabrielsson@mkmekonomi.se
Mnordin Skogstjänst Mattias Nordin 070-2066173 Storgatan 16 88040 Ramsele mattias@mnskogstjanst.se
MT Yrkesprodukter Mats Tarberg 0623-10945 Näsåkersvägen 24 88040 Ramsele mt.prod@telia.com
NordCarl fastigheter AB Jonne Nordin 070-309998 Storgatan 16 88040 Ramsele 0623jonne@telia.com
Olja och Sanitet VVS 0620-14715 Övergårdsvägen 14 88122 Sollefteå leif@oljasanitet.nu
R. Brorsson skogsentreprenad Robin Brorsson Ramneå 156 88041 Edsele R.brorsson@gmail.com
Rafna gård 0623-10277 Näsåkersvägen 50 88040 Ramsele per-erik.karlstrom@eltelnetworks.com
Rafna Restaurng och pizzeria Embi 0623-10959 Storgatan 12 88040 Ramsele
Ramsele Bladet AB Roger Runesson 0623-10338 Krångvägen 8b 88040 Ramsele ramselebladet@telia.com
Ramsele Järnhandels AB Erik 0623-10109 Storgatan 14 88040 Ramsele info@ramselejarn.se
Ramsele Konferens 010-4763650 Kägelbacken 6 88040 Ramsele info@slaktforskarcentrum.se
Ramsele Rep och mek AB Micke 0623-10760 Hagavägen 87 88040 Ramsele repochmek@hotmail.com
Ramsele Vulk och maskin Lelle 0623-10145 Strömsundvägen 3 88040 Ramsele ramsele-vulk@telia.com
Rörmokar´n i Sollefteå Nicklas 0620-15015 Box 136 88131 Sollefteå info@rormokarn.nu
S Magnusson skog & miljö Staffan Magnusson 0623-10870 Lungsjön 405 88040 Ramsele staffan@lungsjon.se
Stefan A Skogsentretrenad Stefan Andersson 070-6623966 Krångvägen 19 88040 Ramsele stefanlw@live.se
Stiftelsen Arkiv och Kultur Björn 0623-10863 Tingsvägen 5 88040 Ramsele bjorn.stiftelsen@gmail.com
Thermokyl Västra Olle Engegren 070-3729005 Storgatan 27 88040 Ramsele thermokyl.vastra@telia.com
UB.s återvinning Ubert brander 0623-10425 Krångvägen 3 88040 Ramsele
Ulfs traktortjänst Ulf Karlström 070-6810672 Prästbordet 202 88040 Ramsele ulfkarlstrom@spray.se
Västansjö entr. Stig Tjernberg 070-3725290 Västansjö 114 88040 Ramsele stig.tjernberg@vastansjo.com
Let´s Design Lena Strandqvist 070-2233711 Ramneå 120 88041 Edsele lena@letsdesign.se
Lenas städ Lena Sjödin 7-6781-820-9 Ovanmo 141 88040 Ramsele lenasjodin1@telia.com
Åke Wikström 070-6944925 Sollefteåvägen 66 88040 Ramsele 062310417@telia.com
Ingvar Isaksson Ingvar Isaksson 0623-50095 Storfinnforsen 203 88040 Ramsele
Philip Engström bygg Philip Engström 070-3282185 Forsnäs 204 88040 Ramsele p.engstrombygg@gmail.com
Kent-Olas Byggtjänst Kent-Ola Karlström 070-5411713 Hagavägen 6 88040 Ramsele
Börj-Ann gravyr och vapen Börje Markemo 0623-10350 Meåfors 105 88040 Ramsele gravyr.vapen@telia.com
Grill 1:an
Edsele Fastigheter Christina Lundholm 070-5697953 wikanki@gmail.com

Som medlem kan du bl.a låna vår facebook för en vecka för att presentera din verksamhet och hur din arbetsvecka ser ut.
Vid intresse kontakta Lena: lena@ramsele.com • 070-22333711